Astroturf
PAFOOTBALLNEWS PA Football News Scoreboard

2018 PIAA AAA State Playoff Bracket

PIAA State Championships

 

PIAA CLASS AAA TITLE GAME
Saturday, December 8
12:00 pm

11/2-11/3

11/9-11/10

11/16-11/17

11/23-11/24

11/30-12/1

 

11/30-12/1

11/23-11/24

11/16-11/17

11/9-11/10

11/2-11/3

Lancaster Cath
 
 
 
Annville-Cleona 7
@ Annville-Cleona
11/2 - 7:00 pm
Bermudian Springs 14
Middletown
 
 
 
Wyomissing 27
@ Wyomissing
11/3 - 1:30 pm
Littlestown 9
North Schuylkill 16
@ North Schuylkill
11/2 - 7:00 pm
Jim Thorpe 7
Tamaqua 33
@ Tamaqua
11/3 - 7:00 pm
Notre Dame-Green Pond 40
Conwell-Egan 54
@ Harry S Truman HS
11/3 - 6:00 pm
Future 12
Pope John Paul II 34
@ Conshochocken Field A
11/3 - 7:00 pm
New Hope-Solebury 42
Scranton Prep 42
@ Scranton Prep
11/3 - 2:30 pm
GAR Memorial 7
Western Wayne 50
@ Western Wayne
11/2 - 7:00 pm
Meyers 6
Lakeland 6
@ Lakeland
11/2 - 7:00 pm
Lake-Lehman 3
Wyoming Area 44
@ Wyoming Area
11/2 - 7:00 pm
Hanover Area 0
Danville 57
@ Danville
11/3 - 7:00 pm
Warrior Run 14
Loyalsock 7
@ Loyalsock
11/3 - 7:00 pm
Shamokin 39
Montoursville 50
@ Montoursville
11/3 - 7:00 pm
Athens 8
Central Columbia 6
@ Central Columbia
11/3 - 7:00 pm
Lewisburg 7
Lancaster Cath 10
@ Lancaster Cath
11/9 - 7:00 pm
Bermudian Springs 20
Middletown 41
@ Middletown
11/9 - 7:00 pm
Wyomissing 6
North Schuylkill 36
@ Lehighton HS
11/10 - 1:00 pm
Notre Dame-Green Pond 0
Conwell-Egan 42
@ Harry S Truman HS
11/9 - 7:00 pm
New Hope-Solebury 13
Scranton Prep 28
@ Scranton Prep
11/10 - 1:00 pm
Western Wayne 0
Lakeland 21
@ Wyoming Area
11/10 - 7:00 pm
Wyoming Area 14
Danville 17
@ Danville
11/10 - 7:00 pm
Shamokin 0
Montoursville 21
@ Montoursville
11/10 - 7:00 pm
Lewisburg 17
Bermudian Springs 22
@ Cedar Crest HS
11/17 - 6:00 pm
Middletown 40
North Schuylkill 14
@ Northern Lehigh HS
11/17 - 7:00 pm
Conwell-Egan 28
Scranton Prep 47
@ Scranton Prep
11/17 - 1:00 pm
Lakeland 19
Danville 0
@ Danville
11/17 - 7:00 pm
Montoursville 32
Middletown 0
 
 
Conwell-Egan 0
Scranton Prep 0
 
 
Montoursville 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aliquippa
 
 
 
Sharon
 
 
 
 
Bedford 0
@ Mansion Park
11/18 - 7:00 pm
Bald Eagle Area 0
Grove City 6
@ Slippery Rock University
11/16 - 7:00 pm
Sharon 23
Aliquippa 42
@ Heinz Field
11/17 - 2:00 pm
Derry 19
 
 
 
 
Bedford 47
@ Somerset HS
11/9 - 7:00 pm
Westinghouse 16
Bald Eagle Area 21
@ Altoona HS
11/9 - 7:00 pm
Forest Hills 16
Grove City 26
@ Slippery Rock University
11/10 - 8:00 pm
Slippery Rock 9
Mercyhurst Prep 28
@ Meadville HS
11/10 - 1:00 pm
Sharon 29
Aliquippa 42
@ Ambridge HS
11/9 - 7:30 pm
Beaver Falls 14
Derry 36
@ Hempfield Area
11/9 - 7:30 pm
North Catholic 29
 
 
 
 
 
 
 
 
Bedford
 
 
 
Westinghouse 16
@ Couples Stadium
11/3 - 7:00 pm
Somerset 7
Bald Eagle Area 47
@ Bald Eagle Area
11/2 - 7:00 pm
Huntingdon 27
Forest Hills 30
@ Richland HS
11/3 - 7:00 pm
Westmont Hilltop 22
Grove City 48
@ Grove City
11/3 - 7:00 pm
Girard 7
Harbor Creek 3
@ Harbor Creek
11/3 - 7:00 pm
Slippery Rock 44
Mercyhurst Prep 48
@ Mercyhurst Prep
11/3 - 1:00 pm
Conneaut 8
Sharon 56
@ Greenville HS
11/3 - 7:00 pm
Fairview 21
Aliquippa 40
@ Ambridge HS
11/2 - 7:30 pm
Freeport 17
Beaver Falls 33
@ Geneva College
11/2 - 7:30 pm
Elizabeth-Forward 14
Derry 46
@ Derry
11/2 - 7:30 pm
Central Valley 0
North Catholic 31
@ JC Stone Field
11/2 - 7:30 pm
Quaker Valley 24
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

State-wide playoff brackets powered by Circle W Sports